• Klaudia
  • · pred 3 týždňami
  • 143 čítaní
  • Spravodajstvo

Za volantom nemal čo robiť

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Nitre počas hliadkovej služby spozorovali vozidlo Seat Altea, ktorého vodič bol podozrivý z jazdy pod vplyvom drog. Keď sa ho pokúsili zastaviť pomocou svetelných a zvukových znamení, muž na výzvy nereagoval a začal unikať.

Do prenasledovania sa postupne zapojili aj ďalšie policajné hliadky. Po zastavení vozidla vodič odmietal spolupracovať a policajti museli situáciu riešiť zákonným spôsobom.

Následné vyšetrenie ukázalo, že 39-ročný muž bol pod vplyvom omamných látok. Lekárske testy potvrdili prítomnosť amfetamínu a benzodiazepínu. Zároveň sa zistilo, že mal zadržaný vodičský preukaz.

Policajti s vodičom spísali správu o výsledku objasňovania priestupku a zakázali mu ďalšiu jazdu. Prípad je ďalším varovaním pred nezodpovedným správaním na cestách, ktoré môže ohroziť nielen samotného vodiča, ale aj ostatných účastníkov premávky.

Zdroj: Polícia SR

Zdielajte na: